Filmpoetry 2023 - 2024

Voortgezet Onderwijs
Leerlingen van een klas uit leerjaar Atheneum 3 van College de Heemlanden hebben vorig jaar de pilot filmeducatie gevolgd.

Startmoment was een bezoek aan de filmzaal in Aan de Slinger waar zij naar een aantal korte films met een educatief karakter hebben gekeken. De films werden kort ingeleid en na elke film volgde een nagesprek onder leiding van een moderator. Naar aanleiding van dit bezoek zijn de leerlingen zelf kort films gaan maken naar aanleiding van eigen poëzie.

Dit jaar gaan alle klassen van leerjaar Atheneum 3 films kijken onder leiding van een moderator in de filmzaal van Aan de Slinger. Ook gaan zij poëzie schrijven bij een aantal vakken. De gedichten dienen als inspiratie voor het maken van een eigen korte film.

De gemaakte films en poëzie krijgen een plaats in het project Dansenden Woorden. Tijdens dit project maken leerlingen en vakdocenten van Dansstudio Olga van Koningsbrugge, Stardance, Shine en balletschool Helen Wilson choreografieën met de poëzie als startpunt. Dansende Woorden is te zien in Aan de Slinger in het voorjaar van 2024.

 

Aan de Slinger werkt voor dit project samen met College de Heemlanden, filmdocenten, dansschool Olga van Koningsbrugge, Stardance, Shine en balletschool Helen Wilson 

Meer van onze projecten

Buurtfilmfestival Houten
  • Festival

Buurtfilmfestival Houten

Zondag 29 maart
Instrumentencircuit
  • Educatie PO
  • 2025-2026

Instrumentencircuit

Aan de Slinger, Catching Cultures Orchestra, Houtens Muziek Collectief en Kunst Centraal

Ma 1 september t/m ma 20 juli
Korenfestival 2026
  • Project

Korenfestival 2026

Aan de Slinger

Zaterdag 8 november
Musicus in de klas
  • Educatie PO
  • 2025-2026

Musicus in de klas

Aan de Slinger i.s.m. Houtens Muziek Collectief

Ma 1 september t/m ma 20 juli
}
Fonds voor Cultuurparticipatie Rabobank Gemeente Houten Stumpfl Fonds Podiumkunsten CSU ANBI Green Key Provincie Utrecht