Seizoen 2024-2025: 80% zaalbezetting!

Het is bijna eind mei, en we kunnen terugblikken op een formidabel theaterseizoen 2024-2025! De bouw van het tweede balkon in de Theaterzaal werd succesvol afgerond in november 2024. Hierna wisten de bezoekers in groten getale het theater te vinden: ruim 22.000 mensen bezochten een of meerdere van de geprogrammeerde professionele voorstellingen. Samen zorgden ze voor een zaalbezetting van 80% op het professionele theateraanbod.

“Nu ons eigen programma voor dit seizoen afgerond is, kunnen we met trots melden dat we zo’n prachtige zaalbezetting hebben behaald”, vertelt Arjen Berendse, directeur-bestuurder van Aan de Slinger. “Sinds het bestaan van Aan de Slinger, zelfs in de jaren voor corona, hebben we zulke mooie cijfers nog niet eerder mogen noteren. Ook landelijk is dit een bijzonder resultaat. Zeker als je kijkt naar theaters met een programmering zoals in Houten: niet alleen grote namen, maar ook uitdagend aanbod en jong talent. Het is fantastisch dat dit zo gewaardeerd wordt door het publiek.”

Sinds de verbouwing beschikken we over 84 extra plaatsen in de Theaterzaal, wat een totaal van 376 plaatsen geeft. "Ruim een derde van onze eigen theaterprogrammering van 24-25 was uitverkocht. Ook veel van de shows van de Houtense gezelschappen die we deze maanden ontvangen, zitten vol. Het balkon voorziet duidelijk in een behoefte. We kunnen nu nog meer Houtenaren blij maken met een plekje in hun theater,” vertelt Arjen. Het gehele aanbod van Aan de Slinger, inclusief films, festivals, educatieve projecten, cursussen en meer, trekt jaarlijks circa 55.000 bezoekers. Met de leerlingen van College de Heemlanden meegeteld die gebruik maken van de lokalen op de 2e, 3e en 4e verdieping, ontvangt het gebouw zo’n 350.000 bezoekers elk jaar.

Onlangs zijn we de verkoop voor het nieuwe seizoen 2025-2026 gestart. Eerst met een Vriendenvoorverkoop, gevolgd door de vrije verkoop voor iedereen. Ruim 1.500 mensen zijn inmiddels Theatervriend van Aan de Slinger. Niet eerder bestelden zij zoveel tickets als dit keer. Ook de vrije verkoop behaalde een nieuw verkooprecord. De voorverkoop laat een positieve trend zien. Kortom: we zien weer een topseizoen tegemoet en hopen jullie allemaal te verwelkomen!


Op de foto: De feestelijke opening van het tweede balkon gaf een slinger aan een zeer succesvol seizoen 2024-2025 ;)

Fonds voor Cultuurparticipatie Stumpfl CSU Platform Maatschappelijk Ondernemen Houten Provincie Utrecht